My mom told me not to buy McDoubles anymore, even though they cost $1.59 and salads from Subway cost $6.22. She wants me to be healthy, after all.
Also, every time I order or mention McDoubles, she thinks that I mean Double Quarter Pounders!
Also, every time I order or mention McDoubles, she thinks that I mean Double Quarter Pounders!

. The whole house is old, the insulation is from the the sixties and there's no central heat or a/c but the rents dirt cheap, we know the landlords(my in laws) and it's private and quiet. We would being paying 6 to 10 times what we do now if when rented from someone else or from a company.
and when working on the kitchen, had the original linseed oil linoleum in 3 layers from successive renovations, then it had a layer of tile plastic linoleum from about 1960, then single sheet plastic flooring from about 1975, and around 30 layers of paint in quite an assortment of colors on the walls and cabinets. 
Comment